Spezial Electronic
LPKF Laser & Electronics AG

Systémy pro prototypovou výrobu
plošných spojů a prokovování


Společnost LPKF vyvíjí a vyrábí technologii na výrobu prototypů a malých sérií plošných spojů. Plošné spoje jsou zhotoveny buď mechanicky specializovanými frézkami, laserovou technologií, anebo zařízením, které je kombinací těchto technologií (ProtoMat D104). S tradicí trvající od roku 1976 je LPKF špičkou v profesionálním vývoji a výrobě prototypů. Pro extrémně přesné a rychlé prototypové a malosériové zakázky jsou pak určeny laserové stroje.

Sortiment zahrnuje kromě frézek také ucelenou nabídku speciálních nástrojů, přípravků na prokovování desek a souprav pro ruční prokovení otvorů.

Frézky na prototypovou výrobu plošných spojů

LPKF ProtoMat E34/E44

ProtoMat E34 a E44 jsou nové modely nejmenších frézek od LPKF. Jsou především určené pro omezený rozpočet, pro školy a univerzity, ale i pro malé vývojové týmy. Frézky jsou opravdu malé - jejich půdorys je přibližně rozměru A3, lze je tak jednoduše umístit přímo na stůl. Přesto si zachovávají vysokou přesnost a opakovatelnost výroby plošných spojů, rozlišení je 0,8 um (0,04 mil).

Model E44 má, kromě vyšší rychlosti vřetene, rovněž integrovanou kameru, která umožňuje přesné měření šířky izolační mezery nebo signálové cesty a perfektní sesazení vrstev při výrobě oboustranných desek DPS.

Rychlost vřetene je 30.000/40.000 ot/min (E34/E44), rychlost posuvu 100 mm/s, počet otvorů - 100/min, rozlišení 0,8 um (0,04 mil), opakovatelnost ±0,005 mm (±0,02 mil). Součástí dodávky je software pro import dat a řízení frézky LPKF CircuitPro.

pdf   brožura LPKF ProtoMat E34/E44 www  ProtoMat E34/E44
 
LPKF ProtoMat S64

ProtoMat S64 je výrazně zmodernizovanou verzí předchozí frézky S63. Poskytuje zvýšenou přesnost a rychlost, počet automaticky podávaných nástrojů je 15, lze rozšířit až na 20. Frézka je nyní vybavena funkcí pro automatické řízení šířky frézované cesty.
Součástí standardní dodávky je vakuový stůl a kamera pro optické rozpoznávání (fiducials) a pro automatickou inspekci provedených prací. Frézka využívá granitovou základnu pro dosažení vysoké přesnosti a malých tolerancí.

Rychlost vřetene je 60.000 ot/min, rychlost posuvu 150 mm/s, počet otvorů - 120/min, rozlišení 0,5 um (0,02 mil), opakovatelnost ±0,001 mm (±0,4 mil). Součástí dodávky je software pro import dat a řízení frézky LPKF CircuitPro.

pdf   brožura Frézka LPKF ProtoMat S64 www  ProtoMat S64
 
LPKF ProtoMat S104

ProtoMat S104 nejvyšší model čistě mechanické frézky plošných spojů LPKF. Vybavení je stejné jako u ProtoMat S64 a navíc je standarně vybavena pro 20 pozic automaticky podávaných nástrojů.

Pneumatický depth limiter v kombinaci s vakuovým stolem umožňují pohodlnou výrobu pružných plošných spojů (flex a rigid-flex PCB).
Vysoká rychlost otáček (100.000 ot/min) zrychluje práci, protože umožňuje rychlejší posuv nástrojů při frézování.

Rychlost vřetene je 100.000 ot/min, rychlost posuvu 150 mm/s, počet otvorů 120/min, rozlišení 0,5 um (0,02 mil), opakovatelnost ±0,001 mm (±0,4 mil). Součástí dodávky je software pro import dat a řízení frézky LPKF CircuitPro.

pdf   brožura Frézka LPKF ProtoMat S104 www  ProtoMat S104
 
LPKF ProtoMat D104

ProtoMat D104 - model spojující ultrafilaový laser pro přímé vypalování jemných motivů a mechanickou frézku pro odběr většího množství mědi nebo vrtání otvorů a frézování obrysu desky.

Průměr laserového paprsku je pouze 15 um, což umožňuje výrobu vodivých cest o šířce 50 um a izolačních mezer 30 um.

Rychlost mechanického vřetene je 100.000 ot/min, rychlost laserového strukturování 1 mm/s na 18 um Cu, rychlost posuvu 100 mm/s, počet otvorů 100/min, rozlišení 1,0 um (0,04 mil), opakovatelnost ±1,0 um (±0,4 mil). Součástí dodávky je software pro import dat a řízení frézky LPKF CircuitPro.

pdf   brožura LPKF ProtoMat D104 www  ProtoMat D104


Další modely: ProtoMat H100, ProtoMat X60                 Online video demo Online video demo

Laserové systémy pro výrobu plošných spojů

LPKF Laserové systémy

LPKF ProtoLaser S a S4, ProroLaser R, ProtoLaser U3 a U4, ProtoLaser LDI

Hi-tech laserové systémy od LPKF nabízí výrobu plošných spojů a laserové strukturování nejen na klasických materiálech, ale i na keramických substrátech, na skleněných deskách apod.
Minimální šířky vodivých cest od 50 um (2 mil) a izolačních mezer od 13 um (0,51 mil).

www  LPKF Laserové systémy        Ukázka činnosti na YouTube

LPKF Prokovování

LPKF EasyContac

LPKF ProConductUkázka na YouTube

LPKF Contac S4

EasyContac - systém pro manuální prokovování použitím malých nýtků (0,8-1,0-1,2-1,4 mm). EasyContac je především vhodný pro malé série nebo opravy poškozených prokovů.

pdf   brožura LPKF EasyContac

ProConduct - systém pro rychlé prokovení bez chemikálií!. Systém je založen na použití speciální polymerové pasty, která se nanese do vyvrtaných otvorů a následně se, po částečném odsátí, teplem vytvrdí.

Technologie je vhodná pro vícevrstvé desky do 4 vrstev, minimální průměr otvoru je 0,4 mm s poměrem 1:4. Odpor prokoveného otvoru (via) o průměru 0,4 mm je přibližně 25 miliOhm. Na rozdíl od klasického galvanického prokovu, systém ProConduct nepřidává měď na strukturu desky plošných spojů, proto jsou výpočty vysokofrekvenčních desek mnohem snadnější.

pdf   brožura LPKF ProConduct  

Novinka  LPKF Contac S4 - nový systém galvanického prokovování vhodný jak pro profesionální výrobu, tak i pro výrobu prototypů a malých sérií. Kvalita prokovů je stejná jako u hromadné výroby plošných spojů.

Systém je vhodný pro vícevrstvé desky do počtu 8 vrstev, nejmenší průměr otvoru je 0,2 mm s poměrem 1:10. Technologie využívá "Reverse Pulse Plating" proces, který zaručuje naprosto stejnoměrnou vrstvu mědi i na hranách otvorů, včetně těch nejmenších.

Nový systém ovládání s barevným dotykovým displejem.

pdf   brožura LPKF Contac S4

SMD osazování (nebo dávkování pájecí pasty)

LPKF ProtoPlace S     Ukázka činnosti na YouTube

LPKF ProtoPlace E

LPKF ProtoPlace S - poloautomatický systém pro manuální osazování SMD nebo dávkování pájecí pasty.

Zařízení pro poloautomatické osazování SMD součástek. Díky kameře a mikroposuvům X/Y je osazování velmi precizní, lze osazovat od fine-pitch QFP 0,4 mm nebo SMD pouzder 0201. Další: integrovaná vakuová pinzeta otočná o 360°, multifunkční dispenser (pájecí pasta/lepidlo), blokování všech tří os X/Y/Z.

pdf   brožura LPKF ProtoPlace S

LPKF ProtoPlace E - systém pro manuální osazování SMD.

LPKF ProtoPlace E je intuitivním a ergonomickým zařízením pro manuální osazování SMD součástek. Ty lze nabírat ze 14 antistatických zásobníků. Lze pracovat od pouzder 0603, SOIC, SOT, QFP (s roztečí 0,8 mm).
Součástí zařízení je i tichá vývěva.

pdf   brožura LPKF ProtoPlace E

SMD pájení - přetavovací pece pro reflow

LPKF ProtoFlow S   Ukázka činnosti na YouTube

LPKF ProtoFlow E

LPKF ProtoFlow S - přetavovací pec pro pájení SMD s možností dusíkové atmosféry

Předprogramované a uživatelské profily, max. teplota 320°C, nucená cirkulace vzduchu, 3 skupiny topidel + 3 teplotní senzory, motorizovaný šuplík. Pec je navržena pro bezolovnaté materiály. Pro citlivé součástky je možnost připojení dalších 4 teplotních senzorů.

pdf   brožura LPKF ProtoFlow S

LPKF ProtoFlow E - kompaktní přetavovací pec SMD

Předprogramované a uživatelské profily, maximální teplota 320°C, nucená cirkulace vzduchu, manuálně ovládaný šuplík.
Pec je navržena pro bezolovnaté materiály.

pdf   brožura LPKF ProtoFlow E

SMD tisk pájecí pasty

LPKF ProtoPrint S   Ukázka činnosti na YouTube

LPKF ProtoPrint E

LPKF ProtoPrint S - sítotisk pro manuální tisk pájecí pasty

Precizní sítotisk pro nanášení pájecí pasty pro prototypy nebo malé série SMD desek. Přesná vertikální separace mezi stencilem (maskou) a deskou, stejně jako pozvolné nadzvednutí stencilu umožňují tisk s přesností 0,3 mm (12 mil), tj. ultra-fine-pitch.
Lze doplnit vakuovým stolem pro tisk na flex rigid materiály.

pdf   brožura LPKF ProtoPrint S

LPKF ProtoPrint E - sítotisk pro manuální tisk pájecí pasty

Jednoduchý, kompaktní a ekonomický sítotisk pro výrobu prototypů nebo malých sérií. Tisknout lze od 0,625 mm (25 mil) a velikosti do 160 x 200 mm.

pdf   brožura LPKF ProtoPrint E

SMD nepájivé masky a popisky desek plošných spojů

LPKF ProMask  Ukázka činnosti na YouTube

LPKF ProMask - systém pro výrobu zelené nepájivé masky
LPKF ProLegend - systém pro vytvoření bílých popisek

Velmi snadné zhotovení nepájivé masky a popisek, princip spočívá v vytištění motivu na průhlednou fólii (na laserové tiskárně), následné expozici speciálního laku, vymytí nepotřebných ploch a konečně tepelného vytvrzení laku.

pdf   brožura LPKF ProMask / LPKF ProLegend     

Speciální nástroje pro LPKF frézky

Ukázky aplikací zhotovených frézkami LPKF

LPKF nástroje Flex rigid PCB
Základní nástroje pro mechanickou výrobu plošných spojů Vzorky zhotovené mechanickými LPKF frézkamipdf   Kompletní katalog (pdf 3 MB) LPKF Product Catalog
pdf   Technický průvodce (pdf 3 MB) LPKF TechGuide Rapid PCB Prototyping
www  Kompletní sortiment na stránkách výrobce: LPKF Laser & Electronics AG

Produkty |  Novinky |  Aplikační poznámky |  Technická podpora |  Obchodní podmínky |  Kontakt |  Home