Spezial Electronic
Spezial Electronic

Novinky

» archiv novinek

Micro Crystal
RV-3028-C7 - hodiny reálného času (RTC) s extrémně malou spotřebou 45 nA.
RV-3028-C7 - hodiny reálného času (RTC) s extrémně malou spotřebou 45 nA RV-3028-C7 - hodiny reálného času (RTC) s extrémně malou spotřebou 45 nanoampér.

Hodiny reálného času RTC (Real Time Clock) od švýcarského výrobce Micro Crystal nabízí extrémně nízkou spotřebu 45 nA (nanoampér) při napájecím napětí 3 V ... více zde »
LPKF
Nová řada frézek LPKF ProtoMat S64 a S104
LPKF ProtoMat E44 Nová řada frézek plošných spojů pro prototypovou výrobu nebo malosériovou produkci ProtoMat S64 a S104 představuje špičku mezi mechanickými frézkami.

Oba modely jsou postaveny na granitové základně, která garantuje vysokou přesnost výroby ... více zde »
CML Microcircuits
CML Microcircuits
LPKF ProtoMat E44 Spezial Electronic je nově výhradním distributorem vysoce sofistikovaných produktů společnosti CML Microcircuits.

Stránky výrobce CML Microcircuits
Connect One
Nové frézky LPKF ProtoMat E34/E44
LPKF ProtoMat E44 Nové frézky ProtoMat E34 a E44 jsou především určené pro omezený rozpočet, pro školy a univerzity, ale i pro malé vývojové týmy.

Model E44 má kromě vyšší rychlosti vřetene rovněž integrovanou kameru, které umožňuje ... více zde »
Connect One
iChipNet Box - kompletní jednotka RS232/WiFi/LAN
iChipNet Box Kompletní jednotka iChipNet Box od Connect One nabízí nejen přenos RS232 přes WiFi nebo LAN, umožňuje však rovněž vytvořit bridge mezi LAN a WiFi ... více zde »
Connect One
Nová (G2) řada WiFi modulů pro Internet of Things (IoT)
Nové WiFi moduly Connect One založené na chipsetu Broadcom a WiFi standardech 802.11b/g/n podporující Internet of Things (IoT) ... více zde »
Mornsun
Galvanicky izolovaný DC/DC měnič z 5V na +/-9V v SMD provedení
A0509T-1WR2 - izolovaný 1W DC/DC měnič z 5V na +/-9V Miniaturní SMD provedení DC/DC měniče od společnosti Mornsun významně zjednodušuje nasazení elektricky izolovaného napájení ... více zde »
Intersil
ISL8240M - Duální 20A nebo jednoduchý 40A snižující DC/DC modul
ISL8240M - Dual 20A/Single 40A Step-Down Power Module Duální 20A nebo jednoduchý 40A snižující DC/DC modul od společnosti Intersil umožňující buď jeden výstup 0,6 - 2,5 V/40 A, anebo dva nezávislé výstupy 0,6 - 2,5 V/20 A. ... více zde »
Intersil
Intersil
Intersil S potěšením oznamujeme, že jsme se s platností od 1.10.2013 stali plnohodnotným (full franchised) distributorem firmy Intersil pro Českou a Slovenskou republiku.

Intersil je dlouholetým (od roku 1967) a renomovaným výrobcem analogových integrovaných obvodů a modulů ... více zde »
connectBlue
Bluetooth 4.0 Low Energy (BLE)
Bluetooth 4.0 Low Energy (BLE) Nová řada modulů Bluetooth 4.0 Low Energy od firmy connectBlue. BLE moduly mají tak malou spotřebu, že je lze z jedné miniaturní knoflíkové baterie napájet po dobu několika let!

Dostupné jsou rovněž moduly vybavené Serial Port Service pro snadný přenos sériové linky ... více zde »
Bosch
Digitální MEMS e-Kompas BMC050
Digitální e-Kompas BMC050 Digitální e-Kompas BMC050 obsahuje 3-osý akcelerometr a 3-osý senzor magnetického pole v LGA pouzdru o rozměrech pouhých
3 x 3 x 0,95 mm.

Je vybaven rozhraním I²C a 3- nebo 4-vodičovým SPI a napájen napětím 1,62 až 3,6 V ... více zde »
ZMDI
ZLED7000 - snižující DC/DC měnič pro napájení LED
ZLED7000 40V LED Driver with Internal Switch ZLED7000 je snižující DC/DC měnič primárně určený pro napájení jedné nebo více LED zapojených v sérii.

Pracuje s vysokou účinností až 95% s napájecím napětím 6V až 40V, poskytuje výstupní proud ≤ 750mA (≤ 30 Watt) a je vhodný pro nízkonapěťové LED aplikace ... více zde »
Connect One
Micro Access-Point (uAP) Mode
Micro Access-Point (uAP) Mode Connect One uvolnila nový firmware umožňující provoz WiFi modulů v režimu Micro Access-Point (uAP) Mode i pro běžné Ad-Hoc spojení. Modul se tedy druhé straně bude jevit jako Access Point.

Tento režim umožňuje, kromě jiného, použít lepší zabezpečení, např. WPA2-PSK, což u běžného Ad-Hoc spojení nelze ... více zde »
Connect One
Nové Wi-Fi moduly Nano WiReach™ SMT
Nano WiREACH SMT OB (s interní anténou) Izraelská společnost Connect One uvedla nové Wi-Fi moduly Nano WiReach™ SMT, postavené na bázi známého procesoru iChip™ CO2144 a Wi-Fi chipsetu Marvell 88W8686.

Moduly jsou určeny pro SMT montáž a kromě obvyklých signálů mají vyvedeny rovněž 3 univerzální vstupy/výstupy (GPIO) a 1 analogový vstup. Vyrábí se ve 2 verzích - s integrovanou anténou nebo konektorem na externí anténu ... více zde »
Winstar
OLED displeje nově v sortimentu firmy Winstar
OLED znakové a grafické didpleje Winstar uvádí na trh nové typy OLED displejů. Technologie OLED (Organic LED) přináší mnoho výhod: displeje jsou přibližně 2x nižší, než srovnatelné LCD, nepotřebují totiž podsvětlení, jedná se o aktivní zdroje světla, mají nižší spotřebu.

Vyznačují se i velmi rychlou dobou reakce, typicky 10 mikrosekund. OLED se dodávají v mnoha konfiguracích a lze je použít jako přímé náhrady za dosavadní LCD ... více zde »
Bosch Sensortec
Digitální MEMS akcelerometry a snímače tlaku Bosch Sensortec
Digitální akcelerometry Bosch Sensortec Digitální akcelerometry a snímače tlaku vyrobené technologií MEMS od známého výrobce Bosch Sensortec. Jedinečné svými malými rozměry a pokročilými funkcemi.

Akcelerometry lze naprogramovat tak, že ke své činnosti nepotřebují žádný procesor a lze je tak použít do jednoduchých aplikací ... více zde »
LPKF
LPKF uvedla novou řadu frézek plošných spojů ProtoMat
Nová řada frézek plošných spojů ProtoMat od LPKF

Od 1. února 2011 známý německý výrobce LPKF uvádí novu řadu frézek pro výrobu plošných spojů pro malé série a prototypypovou výrobu. Všechny nové modely lze okamžitě zakoupit.

Od úplně nového, ekonomického modelu ProtoMat E33 až po nejvyšší model ProtoMat S103 ... více zde »

Vicor
PI3101 - PICOR Cool-Power™ DC/DC měnič
PI3101 - PICOR Cool-Power™ DC/DC měnič PI3101 - izolovaný 60W DC/DC měnič PI3101 nové série Cool-Power™ od Picoru měří pouze 22 x 16,5mm s výškou 6,7mm.

PI3101 nabízí mnoho funkcí včetně jemné regulace výstupního napětí, remote on/off ENABLE, output over-voltage protection, nastavitelného soft-startu ... více zde »
Vicor
Spezial Electronic rozšiřuje sortiment o systémy napájení Vicor
Vicor Corp. - DC-DC, AC-DC měniče a systémy napájení Od začátku roku 2011 se naše společnost stala autorizovaným distributorem napájecích systémů a měničů americké společnosti Vicor Corp.

DC-DC a AC-DC měniče určené pro průmyslové použití v komunikacích, armádních zařízeních, na železnici, v letecké a lékařské elektronice, měřicích a testovacích zařízeních ... více zde »
connectBlue
Ready-to-go Bluetooth konektivita pro Apple iPhone, iPod touch nebo iPad
connectBlue™ představuje unikátní Bluetooth spojení pro Apple iPhone, iPod touch nebo iPad v průmyslových nebo lékařských aplikacích.
Konektivita mezi iPhone/iPad a dalšími Bluetooth zařízeními byla dlouhou dobu požadovaná, avšak velmi obtížně realizovatelná.

Nyní je k dispozici implementace průmyslového Bluetooth ... více zde »
connectBlue
WiFi Dual Band 2,4/5GHz Serial Port Adapter moduly
WiFi UART OWS451i Dual Band modul 2,4GHz a 5GHz Dual Band OEM moduly s UART/SPI rozhraním určené pro dlouhodobé a trvalé průmyslové nasazení.

Moduly mají integrovaný TCP/IP stack a nepotřebují proto žádné drivery ani řízení procesorem.

Nahrazují předchozí moduly OWSPA311G a jsou s nimi zpětně 100% kompatibilní ... více zde »
Spezial Electronic
electronica 2010 - děkujeme za návštěvu našeho stánku na veletrhu v Mnichově!
electronica 2010

Rádi bychom ještě jednou poděkovali všem návštěvníkům našeho stánku na veletrhu electronica 2010 v Mnichově během minulého týdne!

Connect One
Wi-REACH Classic - 3G, 4G a CDMA Personal WiFi Hotspot
Wi-REACH Classic Po připojení 3G, 4G nebo CDMA USB modemu se Wi-REACH Classic stane osobním WiFi Hotspotem a umožní připojit k internetu až 10 uživatelů.

Několik uživatelů tak může přes běžné WiFi připojení pohodlně sdílet jeden USB modem. Přenos je zabezpečený WEP64 nebo WEP128, případně je možné nastavit počet uživatelů na 1 až 10.

Zařízení má vlastní Li-Ion polymer baterii umožňující 4-5 hodin samostatného provozu ... více zde »
connectBlue
WiFi Ethernet Port Adapter RWE241i (5GHz) a RWE231i (2.4GHz)
WiFi Ethernet Port Adapter RWE241i (5GHz) a RWE231i (2.4GHz) Švédská společnost connectBlue představuje nové jednotky
RWE241i (802.11an 5GHz) a RWE231i (802.11bgn 2.4GHz).
Jednotky jsou primárně určené pro mobilní, rotující nebo dočasné instalace, kde je potřeba bezdrátově nahradit síťový Ethernet LAN kabel nebo se připojit do existující WiFi infrastruktury.

Jednotky jsou vybavené inteligentním prostředím a pouhý stisk tlačítka provede jejich automatickou konfiguraci. Průmyslové provedení v krytí IP65 ... více zde »
connectBlue
Nové průmyslové Bluetooth 2.1+EDR moduly s dosahem 1000 m!
Bluetooth modul OBS433i OBS433 - nová řada průmyslových Bluetooth 2.1+EDR modulů s dosahem 1000 m a rychlostí přenosu až 1,8 Mbit/s.
Moduly jsou vybaveny rozhraním RS-232, 3,3V UART, GPIO.

Jsou zpětně plně kompatibilní se stávající řadou OEMSPA312/332/333. Standardně se dodávají ve dvou provedeních - s interní anténou nebo s připojením na externí anténu ... více zde »
Union Semiconductor
UM185xx - VLDO lineární stabilizátor s velmi malým úbytkem
Union Semiconductor UM185xx UM185xx je série VLDO (very low drop-out) lineárních stabilizátorů určených pro aplikace s nízkým napájecím napětím.

Typický výstupní šum je pouze 75uVRMS a maximální úbytek je jen 90mV při 150mA výstupního proudu.

Interní P-channel MOSFET umožňuje vlastní spotřebu stabilizátoru pouze 100uA během normálního ... více zde »
Antenova
GPS RADIONOVA® - M10264 miniaturní GPS modul s integrovanou anténou
GPS RADIONOVA® M10264 - miniaturní GPS modul GPS RADIONOVA® M10264 - miniaturní GPS modul je kombinací kompletní GPS elektroniky a pasívní antény na jediné desce. M10264 je integrovaný modul pro pásmo L1 GPS s podporou
A-GPS.

Modul je postaven na osvědčené architektuře SiRFstarIII™ v kombinaci s výkonnou anténní technologií společnosti Antenova.

Anténa je navržena s ohledem na optimální vyzařovací charakteristiku ... více zde »
InnoDisk
InnoRobust - military a průmyslové flash SSD od InnoDisk
InnoRobust 2,5" SATA Wide Temperature SSD Innodisk uvedl na trh rodinu disků InnoRobust. Nové flash SSD jsou určeny zvláště pro aplikace s požadavky na vysokou bezpečnost. SSD najdou uplatnění v military aplikacích a v náročných průmyslových provozech.

Jednou ze speciálních vlastnostní této produktové skupiny je secure erase uložených dat.
InnoRobust SSD disky nabízejí dvě metody bezpečného mazání dat, které se liší dobou vymazáníkvalitou mazání dat.... více zde »
connectBlue
Nový Bluetooth 2.1+EDR Serial Adapter Port modul
Bluetooth 2.1+EDR modul OBS411i Nový Bluetooth 2.1+EDR Serial Port Adapter modul od společnosti connectBlue. Zpětně kompatibilní se všemi předchozími i stále stále aktuálními Bluetooth moduly od connectBlue.

Dostupný s rozhraními SPI, I²C a samozřejmě s rychlým UARTem, nový modul nabízí také 4 10-bitové A/D převodníky a prostor pro vlastní aplikaci ... více zde »
connectBlue
Nové dual-band WiFi moduly for 802.11a/b/g/n
OWL22x 2,4GHz a 5GHz dual-band OEM moduly s SPI nebo SDIO interface určené pro dlouhodobé a trvalé průmyslové nasazení.

Moduly mohou být provozovány v režimu infrastructure, Ad-Hoc nebo Mesh-Networking (802.11s). Podporují 802.11n - single stream se skutečnou rychlostí přenosu až 65 Mbit/s.

Moduly vyžadují integraci driveru do aplikace, k dispozici jsou drivery pro Windows CE 5.0/6.0 a Linux 2.6 ... více zde »
Bogen-Electronic
Magnetické pásky k magnetickým senzorům a kodérům
Magnetická páska

Magnetické pásky nejen k austriamicrosystems magnetickým kodérům, ale i k běžně používaným průmyslovým senzorům.
Vzdálenost magnetických pólů standardně od 1,0mm do 5,0mm, případně jakákoli jiná podle přání na míru. ... více zde »

Connect One
Nový miniaturní WiFi modul Nano Socket iWiFi™ s integrovanou anténou
 
Nano Socket iWiFi™ Miniaturní WiFi modul Nano Socket iWiFi™ vychází z dobře známého modulu Nano WiReach™.

Navíc je zde integrovaná anténa a přibyly připojovací piny (2x15) ... více zde »
austriamicrosystems
AS5311 - lineární magnetický kodér s vysokým rozlišením 0,488 µm
 
AS5311 - lineární magnetický kodér s vysokým rozlišením 0,488 µm Magnetický lineární kodér AS5311 s rozlišením pod 1 µm!

Kodér pracující na principu Hallova jevu umožňuje realizovat robustní a velmi přesný měřicí systém jako výhodnější alternativu k optickým inkr. senzorům, předčí je především v náročném prostředí - je odolný proti prachu, nečistotám ... více zde »
austriamicrosystems
AS1363 Ultra Low Drop-Out lineární stabilizátor (150mV@500mA)
 
AS1363 Ultra Low Drop-Out stabilizátor AS1363 je lineární LDO stabilizátor s velmi malým úbytkem napětí (150mV při 500mA) pracující se vstupním napětím od +2,0 do 5,5V.
Vyrábí se ve dvou provedeních - s velmi přesným pevným výstupním napětím (1,2 - 1,5 - 1,8 - 3,0 - 3,3 - 4,5V) nebo volitelným výstupním napětím 1,2 až 5,3V ... více zde »
Connect One
Miniaturní Ethernet moduly Nano LANReach™/Nano SocketLAN™
 
Nano LANReach™ Miniaturní moduly Nano LANReach™ a Nano SocketLAN™ jsou určeny ke snadnému připojení jakékoli aplikace s rozhraním UART, SPI nebo USB do sítě 10/100BaseT Ethernet LAN, bez potřeby ovladačů nebo znalosti TCP/IP stacku ... více zde »
Connect One
Nový WiFi modul Nano WiReach™
 
WiFi modul Nano WiReach™ Nový miniaturní WiFi modul s rozhraními UART, SPI, RMII a USB připojí jakoukoli aplikaci do internetu nebo případně bezdrátově nahradit Ethernet LAN nebo RS232 linku ... více zde »
austriamicrosystems
AS5304 / AS5306 - lineární magnetické kodéry s inkrementálním výstupem a rozlišením 25μm / 15μm
 
Lineární magnetické enkodéry AS5304/AS5306 jsou obvody s integrovanými Hallovými senzory určené k měření lineárního nebo rotačního pohybu.

Díky pevnému rozlišení tyto součástky nepotřebují žádnou konfiguraci nebo jiné nastavení. ... více zde »
austriamicrosystems
10 bitový magnetický rotační enkodér AS5043
 
10 bitový magnetický rotační enkodér AS5043

Bezkontaktní 10 bitový magnetický senzor s analogovým a digitálním výstupem absolutní polohy magnetu.

10 bitů dovoluje v  rozsahu 0 - 360° rozlišit celkem 1024 poloh ... více zde »

Casio
Nejtenčí průmyslový 6,5" VGA TFT display
 
CASIO barevný TFT display COM65T6112KLC CASIO uvádí nový ultratenký 6.5" VGA TFT display COM65T6112KLC. S tloušťkou pouhých 3,9 mm se jedná o nejtenčí průmyslový 6.5" display.

Aktivní plocha displaye je
132,5 x 99,4 mm, vnější rozměry jsou 152 x 117 mm ... více zde »

Connect One
Vývojový kit pro Secure Socket iWiFi™
 
Vývojový kit pro Secure Socket iWiFi™

Vývojové desky pro bezdrátové sériové WiFi moduly Secure Socket iWiFi™.

Velmi výhodná cena - za 2.640,- Kč je obsahem kitu:
- Secure Socket iWiFi™ modul
- anténa
- U.FL/SMA kablík
- vývojová deska
- napájecí zdroj
- sériový kabel RS232 ... více zde »

Connect One
WiFi modul RS 232 Mini Socket iWiFi™ za 999,- Kč bez DPH*
 
WiFi modul RS 232 Mini Socket iWiFi™ Cenově výhodná alternativa k high-tech WiFi modulům od connectBlue.

Moduly Mini Socket iWiFi™ obsahují web server pro snadnou konfiguraci a nabízí mnoho možností zabezpečení ... více »

*... cena pro 100 ks, kusová cena 1.250,- Kč, další ceny jsou uvedeny zde

Epson
RTC obvod RX-4571 s velmi nízkým backup napájením
 
RX-4571  RX-4571 Real-Time-Clock (RTC) obvod od Epson může být napájen v širokém rozsahu napájecích napětí od 1,6 V do 5,5 V, pro backup napájení přitom stačí napětí 1,0 V.

Obvod je velmi ekonomický - při 3 V napájecím napětí má spotřebu pouze 0,32 µA ... více »

connectBlue
Bluetooth 2.1+EDR HCI
 
Bluetooth 2.1+EDR HCI moduly  Nabídka průmyslových OEM modulů společnosti connectBlue byla rozšířena o dva nové Bluetooth 2.1+EDR HCI moduly.

Unikátní vlastností nových modulů je uložení Bluetooth MAC ... více »

Connect One
M2M řešení od Connect One
 
IP obvody Connect One  Rozšířili jsme náš sortiment o M2M řešení od společnosti Connect One.

Od roku 1996 tento izraelský výrobce vyvíjí a vyrábí integrované obvody iChip™, s jejichž pomocí lze jakékoli "non-PC" zařízení jednoduše připojit k IP síti nebo internetu ... více »

connectBlue
Bluetooth versus Bluetooth
 
Bluetooth versus Bluetooth  Aby bezdrátová technologie vůbec mohla být uvažována pro průmyslovou aplikaci, musí spolehlivě pracovat v rádiově zarušeném prostředí.

Díky výhodám Adaptive Frequency Hopping (AFH), který ... více »

connectBlue
Wireless Network Platform
 
connectBlue Wireless Network Platform  Průmyslová jednotka Wireless Network Platform od connectBlue umožňuje připojení pohyblivých strojů nebo jejich částí přes Bluetooth spojení do sítě Ethernet ... více >>
connectBlue
Bluetooth I²C Bus Adapter
 
Bluetooth I²C Bus Adapter  connectBlue představuje novinku - Bluetooth I²C Bus Adapter. Sběrnice I²C, masivně používaná v mnoha zařízeních, nyní dovoluje připojení bezdrátového masteru od connectBlue ... více >>
connectBlue
USB Serial Port Adapter
 
USB Serial Port Adapter  Stále více nových PC je v současnosti dodáváno bez sériového portu RS-232.

I když lze v takovém případě řešit připojení OEM Module Adapter 3 pomocí komerčně dostupného USB>RS-232 konvertoru, je jistě výhodnější ... více>>
Epson
Miniaturní jednorázově programovatelný oscilátor 1 až 166MHz, 1,8V
 
Jednorázově programovatelný krystalový oscilátor SG-8003  Od uvedení jednorázově programovatelných oscilátorů EPSON SG-8002 si tyto oscilátory získaly neobyčejně velkou popularitu, zejména díky okamžité době dodání, jejich naprogramování provádíme i na počkání ... více»
connectBlue
Master/Slave konfigurace
 
Bluetooth Piconet  Vzhledem k častým dotazům ohledně konfigurace Bluetooth modulů jako master nebo jako slave přinášíme stručný popis ... více»» archiv novinek
Produkty |  Novinky |  Aplikační poznámky |  Technická podpora |  Obchodní podmínky |  Kontakt |  Home