Spezial Electronic

Profil SE Spezial Electronic

SE Spezial-Electronic je dlouholetým distributorem aktivních a pasivních elektronických součástek a systémů v oblasti elektroniky. Hlavní sídlo firmy se nachází v lázeňském městečku Bückeburg, blízko Hannoveru. Další prodejní kanceláře jsou v důležitých průmyslových centrech v jižním, jihozápadním a východním Německu: v Mnichově, Ellwangenu a Magdeburgu. V zahraničí máme pobočky ve Slubicích v Polsku, Petrohradě, Moskvě a v Kyjevě. Společnost SE Spezial-Electronic  byla založena v roce 1970 v Mnichově panem Güntherem H. Wuttkem. Cílem firmy bylo sloučit prodej elektronických součástek s angažovanou zákaznickou podporou.

Na začátku zahrnoval prodejní program diskrétní polovodiče a integrované obvody od firmy INTERSIL, jakož i rozličné pasivní součástky. Již o čtyři roky později, tedy v roce 1974, byla postavena nová budova v Bückeburgu a firemní sídlo se přestěhovalo z Mnichova do severního Německa.

V průběhu následujícího roku přicházejí do programu v oblasti sočástek další známí američtí a japonští výrobci, například MATSUO, LITRONIX, EPSON, HITACHI a FAIRCHILD. Podstatné rozšíření systému obchodu ve spektru produktů bylo provedeno v roce 1978 přijetím universálního mikroprocesorového emulačního systému od společnosti MILLENIUM.

Pro vývoj byl prodáván vhodný software spolu se speciálním sortimentem počítačů, emulačních systémů, profesionálních PROM programátorů a dalších periferií. Dodnes patří k zákazníkům Siemens, Bosch, AEG, VDO a jiní. Od roku 1981 jsme přinášeli na trh 16-bitové počítačové systémy japonského výrobce PANAFACOM. Protože grafické sysytémy tohoto systému měly na tehdejší dobu vynikající kvalitu byl používán DUET-16 především v oblasti CAD použití. Jen od tohoto počítačového systému jsme prodali od r. 1982 do r. 1987 přes 800 kusů. Technický vývoj si vynutil přizpůsobení prodejního programu.

Těžiště v systémové oblasti bylo v prodeji PC-počítačových sítí pro technicko-vědecké použití, těžiště leželo v oblasti elektronického vývoje (CAE). V této oblasti byly používány počítače s procesory 80286, 80386 a 80486, které byly vybaveny speciálními grafickými kartami s velkou rozlišovací schopností a velkými plošnými monitory. Ale pokrok ve výpočetních technologiích se žene velmi rychle dopředu. Nejmladším produkem v PC-programu je Card-PC s procesorem 486 velikosti šekové karty 85,6mm x 54,0mm x 5,5mm.

Byla zahájena spolupráce s firmou LPKF. Tato společnost je známa především díky vynikajícím prostředkům pro vývoj a výrobu prototypů v oblasti plošných spojů. Dodáváme jak frézky na výrobu plošných spojů, přístroje a přípravky na prokovování, tak i spotřební materiál a speciální nástroje.

Paralelně k systémové oblasti byl rozšířen také součástkový prodej. Nosným programem se stala společnost Maxim Integrated Products Inc., ze Sunny Vale v Kalifornii, USA. MAXIM - založený v roce 1983 dřívějším presidentem firmy INTERSIL - je každoročně uváděn na předních místech "Most Valuable Companies" ve Spojených státech amerických. Mezi SE Spezial-Electronic a Maximem se v průběhu let vytvořila společná a úspěšná spolupráce při zavádění nových produktů na evropský trh. Dnes sortiment firmy MAXIM čítá okolo 1000 součástkových rodin.

Od společnosti EPSON dodáváme krystaly, krystalové oscilátory a obvody RTC, vše s důrazem na provedení SMD a pro industriální použití. Součástí firmy Epson je i sesterská společnost Seiko Instruments. Ta je významným výrobcem modulů LCD. Jedná se o rozsáhlou řadu znakových a grafických displayů s podsvětlením LED, EL nebo CFL i bez podsvětlení. V nabídce jsou zastoupeny i typy do záporných teplot - častý nedostatek běžných LCD modulů prodávaných v maloobchodní síti. Do sortimentu Seiko Instruments patří také miniaturní termotiskárny, které rovněž nabízíme.

Spezial Electronic A.G., Germany

Politika vývoje souhlasila také s naší firemní strategií. Již v roce 1990, jen několik málo měsíců po pádu Berlínské zdi, jsme otevřeli prodejní kancelář v Magdeburgu (na území býv. NDR). V srpnu 1990 byla otevřena pobočka ve společné firmě SE Uniprod v Polsku, nyní umístěna ve Slubicích a v říjnu 1990 byla otevřena prodejní kancelář v Moskvě.

Od té doby spolupracujeme s významnými ruskými firmami - čítající dohromady přes 5000 zákazníků. V říjnu 1994 byly pak otevřeny další dvě prodejní kanceláře v Rusku, v "Benátkách severu" - Petrohradě a v Kyjevě.

V roce 1996 byla pak oficiálně otevřena i pobočka SE Spezial-Electronic v Praze. V březnu 1997 při automobilové nehodě tragicky zahynul zakladatel firmy Günther H. Wuttke, po kterém převzal společnost jeho syn Christopher Wuttke. Společnost SE Spezial-Electronic nadále pokračuje ve svých aktivitách. V našem pražském zastoupení byl významnou měrou posílen sklad, abychom mohli lépe reagovat na požadavky našich zákazníků.

 

19.03.2010 se mateřská firma přestěhovala z již nevyhovujích starých prostor do nově zakoupené historické budovy v blízkosti centra Bückeburgu. Sklad nadále zůstává v původním sídle firmy.

Nové sídlo společnosti na Friedrich-Bach-Straße 1

     Nové sídlo společnosti na Friedrich-Bach-Straße 1
Prostory společnosti na Friedrich-Bach-Straße 1

Nové prostory společnosti                       


Společnost přísně dbá na kvalitu poskytovaných služeb. Veškerá činnost firmy je podřízena dodržování kvalitativních požadavků kladených na moderní obchod s elektronickými komponenty. SE Spezial-Electronic je držitelem certifikátu ISO9001, stejně jako nosní dodavatelé firmy.

ISO 9001

Produkty |  Novinky |  Aplikační poznámky |  Technická podpora |  Obchodní podmínky |  Kontakt |  Home