Spezial Electronic
EPSON 

EV2101CA: Kompaktní VCSO s přímým výstupem až 700MHz


EPSON vyvinul napětím řízený SAW oscilátor (VCSO) pracující v základním (fundamentálním) módu a poskytující přímý výstup ve frekvenčním rozsahu od 77.76 až 700MHz.


Vysokorychlostní síťové technologie jako jsou SONET/SDH aplikace, Ethernet (optický transponder) nebo Visual a Broadcasting Equipment (HD-SDI), Base stations kontrolery, Fixed Wireless Acces (FWA) systémy vyžadují vysokofrekvenční oscilátory jako referenční hodiny.
 

EV2101CA

Referenční hodiny jsou jedním z nejkritičtějších aspektů návrhu systému, neboť jsou často použity jako vstup transceiveru obsahujícího PLL (10x nebo 20x), který generuje mnohem vyšší frekvence pro vysílání a příjem dat překračujících 1Gb/s.

Jako referenční oscilátor vyrábějící hodinový signál systému se používá low jitter oscilátor, který pomáhá udržet nízký jitter celého systému, tím se dosahuje vyšší spolehlivosti a propustnosti systému.

Výstup oscilátoru je přímý, nemodifikovaný, s výbornou fazově-šumovou charakteristikou, která je důležitá pro následující obvody, jako jsou frekvenční násobiče, PLL nebo VCO.
Současně, použití EV-2101CA snižuje celkové náklady a zkracuje čas vývoje.

Během mnoha let výzkumu a vývoje zvolil EPSON technologii SAW (surface acoustic wave), především z důvodu výtečných provozních vlastností i některých technologických výhod. EPSON tak díky svojí technologii nabízí VCSO s ultranízkým jitterem a nízkým fázovým šumem v miniaturním keramickém pouzdru.

V praxi jsou SAW oscilátory EPSON de fakto průmyslovým standardem v aplikacích kde jsou přísné požadavky ohledně jitteru. SMD keramické pouzdro s rozměry 7,0 x 5,0 x 1,8mm pak usnadňuje integraci do systému s miniaturními rozměry.
EV-2101CA je primárně určen pro následující aplikace: SONET/SDH, Ethernet (Optical Transponder), Visual and Broadcasting Equipment (HD-SDI) - Base stations Controlers a Fixed wireless access (FWA) systems - Equipment for next-generation optical networks, jako OC-768 a STM-256.
  

Technické parametry

Model

EV-2101CA

Výstupní frekvence 77.76 až 700MHz
Napájecí napětí 3.3V
Spotřeba 35mA typ. (LVDS)
APR (Absolute Pull Range) +/- 50 nebo 100 x 10-6
Fázový jitter 1ps max.
Teplotní rozsah -40 až +85°C
Rozměry 7,0 x 5,0 x 1,8mm


Data sheety:

pdf Data sheet EV-2101CA

Produkty |  Novinky |  Aplikační poznámky |  Technická podpora |  Obchodní podmínky |  Kontakt |  Home