![]() |
|
![]() Díl 1.: Vytvoření web serveru ve WiFi modulech Mini/Secure Socket a WiFi/LAN modulech řady NanoSnadné vytvoření web serveru ve všech modulech a jednotkách ConnectOne a jeho uvedení do praktického provozu.Díl 2.: Praktické provedení web serveru v interaktivním režimu Příklad uživatelského (konfiguračního) web serveru Wi-Fi modulu Wi-Fi moduly Connect One, založené na IP procesoru CO2128, umožňují nahrát do modulů vlastní, uživatelem vytvořený web server s maximální velikostí 256kByte. Postup je velmi jednoduchý a uživatelský web server umožňuje široké možnosti, je možné aby obsahoval tyto prvky: Kromě uživatelského web serveru (samozřejmě je-li použit) obsahují moduly iWiFi druhý web server - konfigurační, který je v modulu již z výroby a není možné jej měnit. Adresa uživatelského web serveru je: http://<IP adresa modulu> Uživatelský web server navíc umožňuje unikátní vlastnost - tou je definice vlastních parametrů, které rozšíří standardní sadu AT příkazů. Parametrem může být jakýkoli ASCII text (bez mezer) s délkou do 256 znaků, není-li již takový text standardním AT příkazem. Příklady: Bude-li ve zdrojovém html kódu web serveru umístěn kód ~teplota~, bude ve výsledném html dokumentu zaměněn za "23,1°C". Naopak, je-li potřeba např. zadat teplotu, použije se standardní html formulář, kde bude název proměnné v poli name (bez vlnovek): <html> V tomto příkladě je současně využita možnost zobrazení aktuální hodnoty jako hodnota pole value (value="~teplota~"). Stejným způsobem je možné zadat jakýkoli parametr Wi-Fi modulu, např. bude-li ve web serveru požadována možnost změny IP adresy modulu, použije se standardní AT příkaz pro nastavení IP adresy stím, že se vynechá AT+i. Příklad: Html kód web serveru pro změnu adresy tak může vypadat následovně: <form method="get" action=""> Vytvoření web serveruWeb server lze napsat v jakémkoli html editoru nebo ručně. S výhodou lze využít např. jednoduché javascripty, kterými lze provádět složitější operace (například grafické zobrazení síly signálu a kvality linky, jak je naznačeno na příkladu z úvodu této stránky). Příprava web serveru pro nahrání do Wi-Fi moduluSpustí se program iChipConfig (odkaz pro stažení je na této stránce) a klikne se na Site Pack:
1. Vybere se adresář, kde je připravený web server Nahrání web serveru do moduluPřipojíme se přes sériovou linku k modulu a odešleme příkaz AT+iwww, tím se aktivují oba web servery Wi-Fi modulu (uživatelský a konfigurační), pro tuto chvíli nás zajímá především konfigurační na adrese: http://<IP adresa modulu>/ichip
Zde stiskneme vlevo dole link Files Upload, v okně Website to upload tlačítkem Browse vybere soubor web serveru a stiskneme Submit. Tím je uživatelský web server nahrán v modulu a lze jej okamžitě začít používat. Soubory použité na příkladu web serveru z úvodu této stránky: Ke stažení:
Další technické informace: |
|
Produkty | Novinky | Aplikační poznámky | Technická podpora | Obchodní podmínky | Kontakt | Home |