Spezial Electronic

Bluetooth USB "klíčenka" nebo Bluetooth Serial Port Adapter?

Rozdíl mezi Bluetooth klíčenkami a Bluetooth Serial Port Adaptery od connectBlue

link na hlavní stránku connectBlue

Bluetooth USB dongle a Bluetooth Serial Port Adapter od connectBlue

Běžně dostupné Bluetooth adaptéry do PC, nejčastěji v podobě USB "klíčenek" (dongle) jsou ve skutečnosti pouze Bluetooth HCI zařízeními. To znamená, že se, velmi zjednodušeně řečeno, jedná pouze o vysokofrekvenční část Bluetooth zařízení.

Vlastní Bluetooth stack přitom běží v operačním systému PC. To je důvodem, proč je nejprve zapotřebí nainstalovat do PC příslušný ovladač, v případě Windows je od verze Windows XP SP2 Bluetooth ovladač integrován v operačním systému. Nicméně i tehdy jsou při prvním připojení Bluetooth zařízení k PC nainstalovány příslušné Bluetooth profily.

Poznámka k notebookům a PDA: ve většině těchto zařízení je Bluetooth realizován rovněž jako USB zařízení.

Z výše uvedeného vyplývá, že běžná Bluetooth USB "klíčenka" vyžaduje ke své činnosti běžící operační systém, pokud se k ní připojí pouze napájení, tak nebude fungovat.


Naproti tomu Bluetooth Serial Port Adapter moduly od connectBlue obsahují, kromě jiného, rychlý mikroprocesor, v němž běží Bluetooth stack (jde navíc o vlastní connectBlue Bluetooth stack optimalizovaný pro průmyslové aplikace).

Těmto Bluetooth SPA modulům tedy k činnosti stačí pouze napájení a nepotřebují žádné nadřazené zařízení nebo systém. Mohou tak být připojeny přes sériovou linku přímo do aplikace nebo k sériovému zařízení, např. senzoru, sériovému displeji apod.

Navíc se jedná o průmyslová zařízení pro nasazení do obtížných pracovních podmínek - jak z hlediska okolních teplot (tj. záležitost hardware), tak z hlediska rušení, které je v průmyslovém nasazení běžným jevem. Použitý Bluetooth stack umožňuje vytvoření velice robustní bezdrátové linky.

Dalším důležitým kriteriem je certifikace Bluetooth modulů connectBlue pro všechna myslitelná nasazení, včetně použití v lékařských přístrojích.

Bluetooth technologie v medicíně


Ke stažení:

pdf Nabídka Bluetooth modulů connectBlue: connectBlue Selection Guide

Produkty |  Novinky |  Aplikační poznámky |  Technická podpora |  Obchodní podmínky |  Kontakt |  Home