Spezial Electronic

Optimalizace USB Serial Port Adapteru ve Windows

Konfigurace USB Serial Port Adapteru v operačních systémech Windows

V závislosti na aktuální konfiguraci a verzi operačního systému Windows se někdy může stát, že USB Serial Port Adapter cB-ACC-34 zůstane po připojení do USB portu v reset režimu (červená LED zůstane rozsvícená a je nutné stisknout tlačítko Reset na adapteru).

Je to způsobeno tím, jak Windows po připojení adapteru automaticky nastaví USB/RS232 čip FT232R, na němž je USB Serial Port Adapter postaven.

Situaci lze snadno vyřešit tím, že se jednorázově nastaví FTDI čip na požadované hodnoty a operační systém již do tohoto nastavení dále nezasahuje.
USB Serial Port Adapteru cB-ACC-34

Nastavení lze snadno provést konfigurační utilitou MProg od výrobce čipu FTDI (Future Technology Devices International Ltd. - www.ftdichip.com). Po stažení programu MProg (cca 1,6MB) se program spustí a tlačítkem "Scan for Available Devices" (Ctrl+C) se vyhledá USB Serial Port Adapter.

Poté se tlačítkem "Open" (Ctrl+O) otevře okno a zvolí odpovídající šablona "cB-0916_EEPROM_configuration.ept" (ke stažení na konci článku). Stejně tak lze nastavit hodnoty podle tohoto screenshotu:

MProg konfigurační utilita od FTDI


Poté se stiskne tlačítko "Program All Existing Devices" (Ctrl+P), tím je obvod FTDI nastaven.

Při každém příštím připojení do USB portu dojde vždy ke správné inicializaci obvodu a Serial Port Adapter je připraven k okamžitému použití bez nutnosti stisku tlačítka Reset. To je nutné zejména v případech, kdy je Serial Port Adapter používán bez obsluhy.

Ke stažení:

Ke stažení  Konfigurační šablona: cB-0916_EEPROM_configuration.ept (ve formátu .zip)
www  Stránka se stažením konfigurační utility MProg: www.ftdichip.com/Resources/Utilities.htm#MProg

Produkty |  Novinky |  Aplikační poznámky |  Technická podpora |  Obchodní podmínky |  Kontakt |  Home